chov ušlechtilých čoko peruánských morčat

Dnes je

Jmeniny pro ČR

Domů
Novinky
Samci
Samice
Plánujeme
Odchovy
Prodej
Fotogalerie
Datum porodu
Kontakt
Odkazy

 


Něco málo na začátek...

Jmenuji se Hanka a  narodila jsem se v Ústí nad Labem, kde žiji dodnes.

Ústí nad Labem je deváté největší město České republiky, jehož historie sahá až do poloviny 11. století, leží nedaleko německých hranic, v překrásném údolí řeky Labe, která zde protéká Českým středohořím. Na sever od města se nacházejí Krušné hory a Labské pískovce s turisticky vyhledávanou oblastí Česko - Saského Švýcarska.

 

Moje chovatelská stanice ušlechtilých morčat vznikla v březnu roku 2006 a stala se členem Základní organizace chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců v Praze.

 

     V současné době jsem jediná chovatelská stanice v ČR, která se výhradně specializuje na chov čistokrevných morčat plemene peruánec v čokoládové barvě.

Toto plemeno jsem si zvolila proto, neboť peruánci jsou, dle mého názoru, nejkrásnějším plemenem morčat. Na druhé straně jsou ale i jedním z nejsložitějších z pohledu udržením jejich standardu a to nejen u plemenných znaků ale i v této barvě.

Zaměřuji si i na saténová morčata!

 

Chov svých peruánců jsem postavila na importovaných zvířatech ze zahraničí, konkrétně Německa. V době kdy jsem s tímto plemenem a barvou začínala, nebylo u nás prakticky možné sehnat standardní peruánce a v čokoládové barvě už vůbec ne. Dnes je tomu již jinak, peruánců je u nás celkem velké množství, ale v této barvě tomu tak stále není. Takže i nadále importuji a snažím se zkvalitnit a obohatit svůj chov o novou krev. Vybírám si ověřené zahraniční linie.

 

Spolupracuji hlavně s chovatelkami: Rosi Filensky „Zottelland“ a Ines Zillmann „Zilles Ranch“

nově Petra Dombrowsky „Aus der alten Schule“.
Zkvalitňováním a obohacováním chovu o nové jedince bych proto ráda přispěla k celkovému zušlechtění a rozšíření čokoládových peruánců v českých zemích.

O náš chov se také stará pan MVDr. Jiří Michálek, touto cestou mu chceme velice  poděkovat za veškerou jeho péči, starost, ochotu a za odbornou pomoc při léčení nemocí !!!

 

Poslední aktualizace / Last update: 11.04.2012
 

Prosím respektujte Autorský zákon, jakékoli šíření fotek bez souhlasu autora je zakázáno!

Please respect the Copyright Act. Any distribution of here presented photos without author's agreement is prohibited!

 

Domů Novinky Samci Samice Plánujeme Odchovy Prodej Fotogalerie Datum porodu Kontakt Odkazy